Strona główna Co? Jak? Kiedy? Katalog Turbosprężarek Dane kontaktowe
Gwarancja
Eksploatacja turbosprężarek
Diagnostyka turbosprężarek

UWAGA!
WAŻNE!

Bardzo często przyczyna uszkodzenia turbosprężarki nie tkwi
w samym urządzeniu,
a jest efektem wpływu czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważnym jest ustalenie istoty awarii zanim zamontowana zostanie kolejna turbosprężarka.
W przeciwnym razie
uszkodzi się następna turbosprężarka!!!

Najczęstszymi przyczynami awarii turbosprężarek są:

ZANIECZYSZCZENIE OLEJU

srodek

Takie awarie powstają w wyniku stosowania niskiej jakości olejów, filtrów, a także są efektem zbyt rzadkiej wymiany oleju w silniku. Stanowią ogromne zagrożenie dla części ruchomych turbosprężarki powodując wycieranie się powierzchni łożysk. Duże zanieczyszczenia powodują powstawanie bruzd i rozkalibrowanie łożysk, wynikiem takich zanieczyszczeń są uszkodzenia wałka i obudowy

OGRANICZONE SMAROWANIE LUB JEGO BRAK 

srodek

Może być rezultatem niedrożności układu smarowania lub utraty właściwości smarnych przez olej.  Przyczynami ograniczonego smarowania są niedrożne przewody olejowe np. w wyniku zablokowania lub ograniczenia przepływu przez źle zamontowane uszczelki. Również rozrzedzenie oleju przez paliwo powoduje szybkie zużycie łożysk i wałka.

ZANIECZYSZCZENIA W UKŁADZIE DOLOTOWYM LUB WYDECHOWYM SILNIKA

srodek

Powstają poprzez niesprawne funkcjonowanie układu dolotowego jak i podczas montażu  Sól lub piasek, jak również wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia odbijając się od ścian sprężarki mogą doprowadzić do całkowitego uszkodzenia łopatek. Także znajdujące się w kolektorze wydechowym zanieczyszczenia jak na przykład cząstki rdzy stwarzają ogromne zagrożenie dla wirujących z wysoką prędkością łopatek turbiny.

W SWOJEJ PRACY KIERUJEMY SIĘ HASŁEM:

Dla nas najważniejszy jest klient oraz jego dobre zdanie o naszej firmie.